DALIA ČISTOVAITĖ

1970 m.  gimė Kaune.
1988 m.  Kauno dailės gimnazijos abiturientė.
1989-1996 m.  tapybos studijos Vilniaus dailės akademijoje, magistro laipsnis.
1993 m.  pradeda dalyvauti parodose.

„Pagrindinė visą kūrybą persmelkianti tema – žmogus ir jo sielos apsauga, dvasinių ieškojimų posūkiai, patirčių atradimai, gamtos ir žmogaus harmonija. Šviesos leitmotyvas – ir kaip Dieviško visur esančio principo simbolis, ir kaip tapybinės išraiškos elementas. Kad ją išreikščiau, savo paveiksluose naudoju įvairius stilius – dekoratyvų, minkštą impresionizmą, abstrakciją ar švelnų siurrealizmą, magiškąjį realizmą. 
Labai vertinu sodrų tapybiškumą, ir švelnias virpančias lesiruotes, potėpio ekspresiją ir subtilumą, koloristinę post-impresionistinę tapybą. Dar besimokant Kauno Dalės gimnazijoje, stiprų poveikį padarė impresionistai, sodri Van Gogho tapyba, Viduramžių, Persų miniatiūros, vėliau – Klimto kūrybos dekoratyvumas, sujungtas su švelniu impresionistiniu žmogaus kūno vaizdavimu. Iš lietuvių menininkų – tapytojo Povilo Ričardo Vaitiekūno tapyba, Algimanto Švegždos vėlyvoji meditatyvinė tapyba, A. Stoškaus vitališkieji ir erdviniai vitražai.
Mano kūryba apie tai, kaip mums visiems reikalinga ta vieta, Rojus, kur galime atsitraukti nuo dienos darbų ir informacijos lavinos, pailsėti, nurimti, pažvelgti į save ir aplinkinius bei vykstančius reiškinius pasaulyje iš atstumo, permąstyti santykį su svarbiais mums žmonėmis, įvykiais. Pabūti rimtyje su savo siela ir protu. O tada vėl pasinerti į gyvenimo srautą, gyventi, kurti, keisti su naujomis jėgomis.“

Kuria aliejiniais, akriliniais dažais, pieštuku, akvarelės ir mišria technikomis, tapo ant šilko. Yra sukūrusi atviručių, miniatiūrų kolekcijas. Rengia asmenines (16) ir dalyvauja bendrose parodose (daugiau kaip 30), simpoziumuose. Paveikslų yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Japonijoje, JAV, Kanadoje, Švedijoje, Italijoje, Vokietijoje, Suomijoje.