Tarptautinio plenero darbų paroda

Birželio 21 – liepos 27 d.

“Pirmąjam Lietuvos nacionalinių avialinijų skrydžio 80-mečiui atminti“

IDĖJA

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį yra prasminga paminėti visus įsimintiniausius momentus, kurie tapo kertiniais žymenimis apibrėžiančiais šalies laisvės sampratą.
Neabejotinai, nacionalinių oro linijų gimimas 1938-aisiais metais Lietuvai buvo labai svarbus ekonominis laisvos šalies rodiklis. Lietuvos civilinės aviacijos raidą liudija oro susisiekimo įstatymo, Lietuvos valstybės viešųjų aerodromų tinklo projektai, Susisiekimo ministro raštas dėl 1938 m. pradėjusios veikti civilinės aviacijos pirmosios oro linijos Kaunas–Klaipėda.
Nepaisant fakto, jog 1941 metais Lietuva buvo okupuota ir avialinijos perėjo AEROFLOTO žinion, per dvejus metus nors ir keliasdešimt kelievių turėjo galimybę, skrisdami iš Kauno į Palangą, matyti visą Lietuvos vakarų krašto grožį iš paukščio skrydžio.
Neatsitiktinai plenerui pasirinktas Klaipėdos miestas, pro kurį vedė oro kelias.

TIKSLAI

Plenero tikslas – parodyti Klaipėda ir jos apylinkes iš skrydžio perspektyvos. Tam bus pasitelkti aukščiausi Klaipėdos pastatai, aviacija, oreiviai.
Jūros pakrantė, pušyno juosta, molas, kruizinių ir prekybinių laivų terminalas, jachtų prieplauka, perkėlos, atnaujintas jūrų muziejus, Delfinariumas, senamiestį dalijanti į dvi puses Danės upė, Meridiano burės, fachverk stiliaus namai – visi šie vaizdai atsivers prieš plenero dalyvių akis.
Plenero metu bus tapomi nestandartinių matmenų darbai – panoramiški, su kuo didesne akipločio aprėptimi.
Plenero tarptautiniškumas leis pažvelgti į miestą iš kelių kultūrų perspektyvos, pateikti platesnį jo vaizdą, atskleisti architektūros ir dislokacijos unikalumą kitų kultūrų akimis.

DALYIAI:
Linas Liadzbergis
Isroildžon Baroti
Miglė Kosinskaitė
Henrikas Gulbinas
Bhavani Gs
Pooyan Hashemi
Alisera Jamshidi
Bronius Gražys
Audrius Gražys
Aušra Kleizaitė
Premila Sighn

Pleneras vyks – 2018 m. birželio 12-21 dienomis, Dailės akademijos Klaipėdos fakulteto patalpose, Daržų g.18.
Plenero viešbutis – NAVALIS, H.Manto g. 23, Klaipėda, www.navalis.lt
Plenero galerija – BAROTI galerija, Aukštoji g. 1, Klaipėda, www.barotigalerija.lt
Parodos atidarymas – 2018 06 21, 18.30 Baroti galerijoje.

Ankstesnės parodos